E-sklep

BLOG Witamy na blogu

Odzież BHP - rodzaje


 Wykonywanie różnych rodzajów prac może wiązać się z możliwością zabrudzenia lub nawet ryzykiem zranienia. Zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy każdy pracodawca ma obowiązek wyposażenia pracownika w odpowiednią odzież BHP. W zależności od tego, jakie zagrożenia występują na określonym stanowisku pracy i jaki jest charakter wykonywanych przez pracownika czynności, może zachodzić konieczność zapewnienia odzieży roboczej lub ochronnej. Decyzję o tym, jakie dokładnie wyposażenie jest potrzebne na konkretnym stanowisku pracy, podejmuje pracodawca, zasięgając opinii osób reprezentujących zatrudnionych.
Czytaj dalej


Jak wybrać odpowiedni osprzęt maszynowy CNC?


Wybór odpowiedniego osprzętu maszynowego CNC powinien być podporządkowany kilku kryteriom. Najważniejszym z nich jest planowany zakres obróbki, jaka ma być za ich pomocą wykonywana. Producenci i sprzedawcy osprzętu maszynowego CNC oferują narzędzia do wszystkich możliwych zastosowań w ramach obróbki skrawającej. Dostępne jest więc odpowiednie oprzyrządowanie do frezowania czołowego i bocznego, wiercenia oraz rozwiercania, a także toczenia i wytaczania.
Czytaj dalej


Rodzaje materiałów ściernych


Przygotowanie materiałów do pełnienia określonej funkcji w postaci narzędzi, urządzeń czy przedmiotów użytkowych łączy się z koniecznością nadania im odpowiedniej formy. Bardzo często w tym celu korzysta się z tzw. obróbki ubytkowej, która polega na stopniowym usuwaniu naddatku określonego materiału i wytwarzaniu w ten sposób powierzchni o zaplanowanej geometrii i gładkości. Wśród różnych metod obróbki ubytkowej najbardziej efektywną metodą wykańczania powierzchni jest obróbka ścierna. Można ją wykonywać przy pomocy różnego rodzaju materiałów ściernych. Przyjrzyjmy się, jakie są ich rodzaje. Najprostszy podział materiałów ściernych polega na rozróżnieniu ich ze względu na sposób, w jaki jest używane ścierniwo.
Czytaj dalej


Witamy na blogu firmy Stem Sp. z o.o.


Blog firmy Stem Sp. z o.o.
Czytaj dalej