E-sklep

BLOG Witamy na blogu

Podstawowe narzędzia i materiały do warsztatuKażdy warsztat, niezależnie od specyfiki i profilu swojej działalności potrzebuje pewnego zestawu narzędzi, które umożliwiają wykonywanie różnych prac. Zwykle przydatne będą zarówno podstawowe narzędzia do obróbki metalu, drewna i materiałów z tworzyw sztucznych. Dobrze dobrane oprzyrządowanie daje możliwość łatwiejszego i szybszego wykonywania wszelkiego typu zadań. Narzędzia i materiały do warsztatu obejmują najczęściej sprzęt z kilku głównych kategorii. Znajdą się wśród nich narzędzia ręczne, elektronarzędzia, sprzęt pomiarowy oraz rozmaite materiały. Zobaczmy, jakie poszczególne narzędzia mogą się przydać w każdym warsztacie.

Narzędzia ręczne

Wśród narzędzi ręcznych niewątpliwie najważniejsze będą zestawy wkrętaków o różnych końcówkach. Zwykle przydadzą się również komplety kluczy, najlepiej, jeśli będą to zarówno klucze płaskie i oczkowe, jak i nasadowe w najpopularniejszych wielkościach. Ciężko będzie się także obyć bez szczypiec uniwersalnych oraz młotków: stolarskiego, ślusarskiego i gumowego. W wielu przypadkach potrzebne mogą się okazać piły ręczne do metalu i drewna, a także zestawy pilników.

Elektronarzędzia

Elektronarzędzia ułatwiają i przyspieszają prace. Najbardziej przydatne będą z pewnością wiertarki uniwersalne. Do prac budowlanych przydadzą się też młotowiertarki, a do robót ślusarskich wiertarki wolnoobrotowe. W każdym warsztacie przyda się też szlifierka kątowa ze względu na swoją wszechstronność. Warto zaopatrzyć się też w pilarkę, wyrzynarkę oraz szlifierkę do prac z drewnem.

Narzędzia pomiarowe

Przy rozmaitych pracach ważna jest precyzja, dlatego żaden warsztat nie obejdzie się bez sprzętu pomiarowego. Najpowszechniej używane są różnego typu miary oraz nieodzowne przy pracach z metalem suwmiarki. Dość popularne są też elektroniczne dalmierze i rozmaite wykrywacze metalu. Do podstawowego wyposażenia należy też miernik elektryczny. 

Materiały pomocnicze

W warsztacie potrzebne jest także odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy. Przydadzą  się stoły warsztatowe, imadła i rozmaite ściski. Wśród przydatnych materiałów znajdą się m.in. różne materiały ścierne, smary oraz rozpuszczalniki i kleje.


Wróć do bloga